670 lat bydgoszczy

Po Hackathonie

Jak pisaliśmy kilka tygodni wcześniej Bydgoski Klaster Informatyczny zorganizował pierwszy bydgoski Hackathon. Impreza dla informatyków i studentów przyniosła sukces naszym uczniom. 

Hubert Rzepinski, Bartłomiej Baca i Kacper Paczos z klasy 3I wygrali rywalizację i zajęli pierwsze miejsce. Uczestnicy musieli “informatycznie” rozwinąć  temat: Coś w czym program jest lepszy od człowieka

Poniżej przytaczamy informację nadesłaną przez Panią Mirosławę Jurgiel – sekretarza klastra.

Zespoły składały się zazwyczaj z pięciu osób, tu odważnie chłopacy pracowali tylko we trójkę. W ich projekcie punktem wyjścia była chęć opanowania zakupów pod wpływem emocji i chwili. Argumentowali, że w dzisiejszych czasach, z powodu tempa życia i nacisku marketingowego, człowiek jest narażany na pochopne podejmowanie decyzji. Zespół wymyślił aplikację, w której z posiadanej już przez użytkownika bazy danych, po zrobieniu zdjęcia wybranego produktu, algorytm sortuje stopień ważności i przydatność konkretnego artykułu.

Jury składało się z 7 osób. Zdecydowanie we wszystkich kryteriach grupa ta dostawała największą ilość punktów. Oprócz ciekawego pomysłu, projekt był najbardziej zaawansowany programistycznie.

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC