670 lat bydgoszczy

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Okazuje się, że jedna z dróg do Rzymu biegnie z Elektronika, a dokładnie z konkursu: Liturgia Benedicta – wokół teologii Josepha Ratzingera.
Konrad Walczak i Konrad Dąbrowski, uczniowie z klasy 4D, zajęli 2 i 3 miejsce w diecezjalnym konkursie o liturgii, który odbył się 13 lutego 2019 i wygrali pięciodniowy pobyt w Rzymie.
Elektronik był reprezentowany na konkursie przez silną grupę 7 osób (na 22 osoby z całej Diecezji Bydgoskiej, które zakwalifikowały się do II etapu): Dominikę Wełnińską (4E), Szymona Czajkowskiego (1A), Konrada Dąbrowskiego (4D), Pawła Krzemińskiego (3D), Macieja Matusiaka (3D), Szymona Słomińskiego (2A) i Konrada Walczaka (4D). Wszyscy uzyskali świetne rezultaty, a Maciejowi Matusiakowi zabrakło zaledwie 4 punktów by znaleźć się na podium.
Grupa finalistów z naszej szkoły została wyłoniona na etapie szkolnym spośród 30 uczestników. Do wzięcia udziału w tym ciekawym konkursie zachęcali p. Agata Skotnicka i p. Tomasz Poćwiardowski, którzy przeprowadzili etap szkolny i opracowali materiały na pierwszy poziom rywalizacji.
Zachęcamy uczniów Elektronika do brania udziału w konkursach o tematyce religijnej. Najbliższa okazja, to konkurs biblijny (13 marca 2019, do przeczytania Księga Wyjścia i List do Rzymian) – można wygrać wyjazd do Ziemi Świętej.
Tymczasem czekamy na pocztówkę z Rzymu od Konradów.

O konkursie i sukcesie uczniów z Elektronika można również przeczytać na stronie Diecezji Bydgoskiej:
http://diecezja.bydgoszcz.pl/2019/02/13/wokol-teologii-liturgii-josepha-ratzingera-najlepsi-pojada-do-rzymu/
TP