670 lat bydgoszczy

Wielkie święto kina w Bydgoszczy

Bydgoszcz po raz kolejny przez tydzień będzie centrum światowego Kina. Wielka litera w słowie kina znalazła się nieprzypadkowo. Wielkie filmy, gwiazdy, pokazy, warsztaty i imprezy towarzyszące wypełnią wszystkie sale festiwalowe. W jednej z takich imprez – konkursie filmowym Sztuka wyboru brali udział uczniowie naszej szkoły. We wtorek o godzinie 12 uroczysta gala kończąca tegoroczna edycję. Trzymajmy kciuki za film z Elektronika. Wstęp wolny.

Każdy twórca ma nadzieję na wyróżnienia i nagrody. To jednak konkurs, a takie jak wiemy, rządzą się swoimi prawami. Pozostaje mieć nadzieję. Przypomnijmy, że temat tegorocznej edycji to: “kamera, akcja, reakcja”, a film oprócz walorów artystycznych musi także spełniać warunki dydaktyczne. Wraz z filmem należało dostarczyć scenariusz lekcji wychowawczej.

Zachęcamy do uczestniczenia w projekcjach i pokazach festiwalowych, które odbywają się w Operze Nova i Multikinie. Tymczasem zobaczcie jak pięknie wygląda nasze miasto w relacji z pierwszego dnia festiwalu.

Oficjalny fanpage festiwalu z filmem bydgoskiego studia Blackfish