670 lat bydgoszczy

WALENTYNKI ŚPIEWAJĄCO

14 lutego Uczniowie ZSE mieli kolejną szansę zaprezentowania swoich talentów i umiejętności: muzycznych, recytatorskich i językowych!

Nauczycielki języków obcych, anglistki, mgr Ewelina Pieńkosz-Kumor i mgr Magdalena Czeszewska zorganizowały tego dnia we współpracy z germanistką mgr Małgorzatą Lutowską KONCERT WALENTYNKOWY, a Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że są gotowi, by się zaangażować, dać z siebie wszystko i przy tym świetnie się bawić.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole zespół The Wild Page z Mateuszem Miłkowskim z kl. 2i na czele. Wykonali oni 3 utwory w języku angielskim.

Z klasy 2i wystąpił też Łukasz Nuckowski z piosenką Train „Hey soul sister”.

Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klasy 1e, którzy, mimo iż to dopiero ich pierwszy rok w ZSE zaprezentowali aż dwa utwory: „Zabiorę Cię właśnie tam” i „Love me like you do”.

Prysł też mit, jakoby język niemiecki był językiem niemelodyjnym. Okazało się, że można zaśpiewać w nim niejedną piosenkę o miłości. Dowiedli tego uczniowie klasy 4E 2/2 wykonując utwór Clueso „Keinen Zentimeter”, Dominik Haliniak (4h), który zaśpiewał piosenkę Herberta Groenemayera „Halt mich” oraz Filip Grządziel z Filipem Haliniakiem (2d) prezentując „Hallelujah” w języku niemieckim.

Podczas wspólnego świętowania Walentynek nie zabrakło również recytacji wierszy miłosnych. Marcin Drągowski (2i) przedstawił wiersze „List do ukochanej” i „Kocham”, Bartosz Sojka (1e) „There’s a lady sweet & kind”, natomiast Jakub Adamczewski (2e) zadeklamował w j. angielskim 14 sonet Szekspira.

gdy spędzamy razem czas: razem się uczymy, śmiejemy, śpiewamy- to jednocześnie stajemy się sobie bliżsi, nie tylko jako pojedynczy uczniowie czy poszczególne grupy, ale jako cała społeczność szkolna. Warto zatem się angażować, warto działać razem. Pamiętajmy bowiem nie tylko od święta, ale każdego dnia, że warto być dla siebie dobrym. „Miłość otwiera na drugiego człowieka, stając się tym samym podstawą ludzkich relacji” Jan Paweł II

Tekst mgr Małgorzata Lutowska

DSC_0109 DSC_0063 DSC_0049  DSC_0057