670 lat bydgoszczy

Świąteczne tradycje w Elektroniku

We wtorek 17 grudnia w naszej szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas całodziennej imprezy można było zakupić ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów elektronika oraz wziąć udział w licytacji prezentów od nauczycieli. Licytacji towarzyszyło wiele emocji, a najbardziej pożądanym prezentem w tym roku okazał się ten przygotowany przez panią Jolantę Sobieraj. Klasa 1AP wylicytowała go za 300zł! Cała kwota zebrana w tym dniu to 3714,24. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji onkologicznej “Antyrak”, wspierającej najmłodszych w walce z chorobą nowotworową.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom biorącym udział w tej akcji! Młodzież do działania mobilizowały organizatorki: Ewelina Pieńkosz- Kumor, Anna Gałdecka-Wysk, Magdalena Kucharska, Magdalena Czeszewska.

Ale to nie koniec świątecznych atrakcji w naszej szkole. Tegoroczna edycja Eurowigilii miała nową formułę (zobacz zdjęcia). Nie zabrakło jednak tradycyjnych elementów – śpiewania kolęd przy akompaniamencie orkiestry, piosenek i konkursów.

W piątek wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniu ze świętym mikołajem, w którego wcielił się … dyrektor szkoły pan Piotr Siwka. Większość rozpoznała pana dyrektora dopiero po głosie w trakcie składania życzeń. Oczywiście nie zabrakło tez śpiewania kolęd i słodkiego poczęstunku.

Wszystkim uczniom, pracownikom i sympatykom naszej szkoły składamy życzenia wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Redakcja