670 lat bydgoszczy

Noblista zawitał do Elektronika

 

W minionym tygodniu zawitał do Elektronika szczególny gość. Jego słowa rozbrzmiewały na każdej przerwie w naszych murach.  Czytając dzieła Henryka Sienkiewicza, czuliśmy jego obecność wśród nas.

Klasa 3F razem z wychowawczynią Danutą Gierczak-Pliszką przygotowała kolejną już edycje szkolnego czytania. Tym razem pod lupę wzięliśmy powieść wybitnego polskiego noblisty-„Quo vadis”.  Zapraszaliśmy do czytania kolegów a także nauczycieli. Czekały na nich słodkie podarunki, do każdego był dołączony tekst literacki. 

Wielu uczniów przełamało nieśmiałość i odkryło przed nami swoje recytatorskie talenty na naszej prawie profesjonalnej scenie.

Jednak to nie był koniec atrakcji przygotowanych przez trzecią klasę. Dużym powodzeniem cieszyły się podchody zorganizowane na długiej przerwie.  Aby wygrać konkurs uczniowie musieli się wykazać się szybkością i sprytem. Zagadki wymagały od nich kreatywności, wiedzy i zaangażowania.  Jako pierwsze, z hasłem „Książki to skarbnica wiedzy” przybiegły Emilia Spanehl i Agata Stogowska z klasy 4d. Rywalizacja była ogromna, ponieważ nagrodą była możliwość zdobycia „ nieprzygotowania” z języka polskiego.  Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Oprócz tego, technicy z 3F przygotowali film, którego uczestnikami byli nauczyciele i uczniowie recytujący fragmenty utworów poetyckich.  Ten ciekawy “przerywnik” był świetnym uzupełnieniem naszego święta. Mogliśmy wspólnie obejrzeć go na głównym holu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości a także za zainteresowanie i zaangażowanie we wspólną zabawę.

Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje czytania i podchody, które mamy nadzieję, przyciągną jeszcze więcej uczniów. Pamiętajmy, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili,
a utwory Sienkiewicza to niewątpliwie książki pokoleń Polaków, zabytki literatury i skarbnica historii.

Sylwia Puzio, 3F

image19 dav dav image16 image15 image14 image13 image12 image10 image8 image4