670 lat bydgoszczy

Księża są jak samoloty…

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie w naszej szkolnej świetlicy. Temat jednak nic wspólnego nie miał z lotnictwem, tylko z powołaniem kapłańskim.

W mediach słyszy się tylko o tych księżach, którzy „upadają”, a milczy o tych, którzy nieustannie „latają”.

Rzeczywistość jest trochę inna. Bardzo wielu księży jest cichymi bohaterami, którzy o swojej codziennej, ciężkiej pracy nie mówią publicznie. Książa, którzy całe swoje siły, cenny czas i energię poświęcają pomocy drugiemu człowiekowi.

Dlatego, żeby choć odrobinę „odczarować” wizerunek księdza zorganizowaliśmy spotkanie z księdzem, którego wszyscy kojarzymy z korytarzy ZSE – ks. Darkiem Okońskim.

Spotkanie odbyło się w dwóch turach. Na pierwszej godzinie obecne były klasy: 3C, 3F oraz 2F natomiast na drugiej gościliśmy uczniów z klas: 3H, 2A i 1D.

Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom tajników pracy duszpasterskiej ks. Darka. Jak się okazało, bycie nauczycielem religii w ZSE nie jest jedynym zajęciem Księdza. Jest on kapłanem z bazyliki, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ponadto pełni funkcję duszpasterza dzieci i kapelana Szpitala Dziecięcego i Onkologii Dziecięcej oraz Szpitala Psychiatrycznego.

W trakcie wystąpienia uczniowie mogli podziwiać nie tylko umiejętności wokalne i muzyczne duszpasterza, ale zobaczyli również film, pt.: „Motylkowy szpital”, który przedstawia historię dwóch chłopców walczących z chorobą nowotworową.

Ksiądz spotkanie zaczął dość nietypowo. Na początku zdjął sutannę, a potem…

zachęcamy do obejrzenia relacji video z tego spotkania.

Tomasz Woźniak