670 lat bydgoszczy

Kolejny sukces naszych filmowców

Scenariusz powstał przed feriami zimowymi, a zdjęcia od 1 do 5 lutego. Potem montaż, udźwiękowienie i decyzja – wysyłamy film na festiwal. I Wysłali na  X Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych. W sumie rywalizowali z ponad 50 innymi filmami. Dostali się do finału i pojechali na uroczystą galę do Warszawy. Zobaczyli swój film na kinowym ekranie. Ich film został nagrodzony Brązową Praską Kliszą. Krótko mówiąc zajął 3 miejsce.

Większość filmów dotykała bardzo poważnych tematów. Niektóre kończyły się tragicznie. Nasz film był chyba jedyną komedią w konkursie. Razem ze mną i Marcinem Drągowskim w większym stopniu odpowiedzialna była Magdalena Skiba , która wpadła na pomysł intrygi, pisała z nami scenariusz, zajmowała się szeregiem spraw organizacyjnych itp. Kamil Jurek z naszej klasy był dźwiękowcem, a Wiktor Buraczewski z sąsiedniej klasy grał role głównego bohatera – powiedział nam Karol Kempiński twórca filmu.

W filmie udział wzięli także przyjaciele i rodzina twórców. Pełną listę znajdziecie w napisach końcowych.

Przypominamy, że inny film Karola i Marcina oraz Marty Kubińskiej (cała trójka z klasy 2i) “Kochanek” zdobył Brązową Kamerę konkursu Sztuka Wyboru (impreza towarzysząca Camerimage)

Wielkie gratulacje i szacunek za włożoną pracę, pomysły i oczywiście sukces.

Zapraszamy do obejrzenia filmu. Nie przerywajcie, bo zwroty akcji są częste.

kadr  karol1