670 lat bydgoszczy

IV miejsce Elektronika w XXVII Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej

29 października 2019r. zakończył się finał XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej szkół średnich w roku szkolnym 2019/2020. Do udziału w rozgrywkach przystąpiło 27 drużyn z bydgoskich szkół ponadpodstawowych.

Od początku października br.  w pięciu grupach eliminacyjnych rozpoczęły się mecze grupowe na boisku bocznym Zawiszy. Zespół Elektronika rozegrał w swojej grupie eliminacyjnej mecze z następującymi drużynami: Elektronik – XVLO 6:0, Elektronik – TEB Edukacja 8:0, Elektronik – Ekonomik  7:1, Elektronik – Mechanik nr1  4:1, Elektronik – XII LO 3:0.

Awans do fazy półfinałowej Mistrzostw Bydgoszczy wywalczyły zespoły, które w swoich grupach eliminacyjnych zajęły dwa pierwsze miejsca. Do następnego etapu rozgrywek zakwalifikowało się dziesięć drużyn, które grały ze sobą systemem pucharowym(przegrany odpada). Elektronik trafił na drużynę Budowlanki, którą pokonał  3:0 zapewniając sobie miejsce w finałach XXVII BOM. 

Oprócz Elektronika awans do ścisłego finału uzyskały drużyny: XI LO, ZSMechanicznych nr1, ZSMechanicznych nr2  i I LO. W pierwszym dniu finałów Elektronik ponownie grał mecz z ZSMechanicznych nr1, który zakończył się szczęśliwym zwycięstwem Mechanika 1:0. W drugim meczu przegraliśmy 0:5 z XI LO. W drugim dniu finałów Elektronik wygrał 2:1 z drużyną Mechanika nr 2 i przegrał 2:4 z I LO, co dało w sumie czwarte miejsce w XXVII BOM w piłce nożnej. 

Końcowa klasyfikacja XXIV BOM w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020:

1. XI LO

2. I LO

3. Zespół Szkół Mechanicznych nr 2

4. Zespół Szkół Elektronicznych

5. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1

Reprezentacja Elektronika w piłce nożnej w roku szkolnym 2019/2020:                                  Mateusz Baj 4A, Radosław Krzeczkowski 4A, Maksymilian Glazik 3A, Juliusz Babiak 3D, Jakub Kaczmarek 3H, Bartłomiej Nowak 3I, Marcin Droż 2E, Kajetan Wleklik 2D, Oliwier Lewandowski 2D, Olaf Błażejczyk 2D, Patryk Górka 2H, Sławomir Piekuś 2B i Michał Ratajski 1EG. Opiekun: Dariusz Czyżewski