670 lat bydgoszczy

Finał “Euklidesa” w ZSE

12-13.04 br. w murach naszej szkoły odbył się Finał Międzynarodowego XIX Konkursu Matematycznego Euklides pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Głównym organizatorem zawodów matematycznych było Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. W tym roku Zespołowi Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy przypadło przeprowadzenie etapu finałowego. Celem tego konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań  matematyką, wyłanianie i promowanie najbardziej utalentowanej matematycznie młodzieży oraz zachęcanie jej do dalszego rozwoju w obszarze nauk ścisłych. Do etapu finałowego przystąpiło 33 uczniów technikum z Polski i 10 z Litwy. Po zmaganiach matematycznych organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Dla goszczących u nas nauczycieli matematyków pani Ewa Ludwikowska – nauczyciel konsultant z Centrum Edukacji Nauczycieli, przeprowadziła szkolenie dotyczące wprowadzenia reformy oświatowej. Kolejnym punktem programu była wycieczka do Exploseum – centrum techniki wojennej, najciekawszej atrakcji turystycznej nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale całego kraju. Zwiedzający mogli wysłuchać opowieści o fabryce DAG Bromberg, produkcji niebezpiecznej nitrogliceryny, niewolniczej pracy tysięcy ludzi, konspiracji i sabotażu. Słonecznym popołudniem naszych gości zaprosiliśmy na spacer po Bydgoszczy. Atrakcyjna opowieść pani przewodnik o historii miasta, legendach i ciekawostkach Bydgoszczy idealnie komponowała się z  tłem, które tworzyła malownicza Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska i szum Młynówki. To wszystko wprowadziło gości w niezwykły klimat, który do końca dnia podtrzymała uroczysta kolacja.
Następnego dnia w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się Gala Finałowa Konkursu. Wśród zaproszonych gości był pan prof. dr hab. Jacek Woźny – Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz pani dr Katarzyna Chmielewska – Prodziekan ds. Dydaktycznych Instytutu Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po występie szkolnej orkiestry dętej nadeszła najbardziej oczekiwana chwila. Pan Robert Jasek Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych i pan Janusz Tomas Wiceprezes oraz pan Roman Wojciechowski Dyrektor ZSE w Bydgoszczy wręczyli dyplomy i nagrody. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Alina Paliulionytė z Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazja w Wilnie

II miejsce – Masztalerz Wojciech z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie

III miejsce – Mudiuk Dominika z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy

Uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo I miejsce, w szczególności laureaci konkursu to uczniowie:

Marcin Drągowski z klasy 3i (opiekun pani A.Wrzesień) – VII miejsce

Mateusz Kolano z klasy 3f (opiekun pani A.Piłat) – VIII miejsce

Dominika Wełnińska z klasy 3e (opiekun pani M.Kucharska) – IX miejsce.

Natomiast finalistami zostali: Bartosz Król z klasy 3f (opiekun pani A.Piłat) oraz Tomasz Siuchniński z klasy 1c (opiekun pani A.Wrzesień).

Serdecznie gratulujemy sukcesu. Zachęcamy młodszych kolegów do udziału w następnych edycjach konkursu.

DSCN0072 DSCN0057a IMG_1365