670 lat bydgoszczy


Eurowielkanoc w Elektroniku

Wydarzenie obecne jest w ZSE od 9 lat. Jest okazją do poznania kultury i zwyczajów innych państw europejskich. Przebiega według podobnego scenariusza, choć zmieniają się jej uczestnicy. Pierwsi aktorzy, konferansjerzy i widzowie Eurowielkanocy skończyli już nie tylko szkołę, ale i studia, założyli rodziny. Szkolna impreza integruje młodzież poprzez uczestnictwo w zabawach i konkursach. Ci utalentowani plastycznie lub po prostu odważni zgłaszają się do wykonania pisanki marzeń. Przy pomocy kredek, plasteliny, kolorowego papieru czy farb tworzą własne projekty świątecznych jaj. W tym samym czasie inni uczestnicy biorą udział w quizie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja czy Hiszpania. Konkurs poprzedza prezentacja słowno- medialna w języku polskim, angielskim i niemieckim. Całości dopełnia występ uczniów, którzy przygotowują wiersze o tematyce wiosennej oraz krótkie przedstawienie teatralne w języku angielskim i niemieckim.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy jego twórcy- aktorzy, uczestnicy konkursów i prowadzący otrzymują słodkie czekoladowe nagrody.

W Eurowielkanocy 2016 organizowanej po raz pierwszy na holu I piętra wzięły udział bardzo liczne klasy: 3e,3d,4d, 1b, 2c, 2d, 1c,2h,4a, 2f.

Scenkę  i wiersze przedstawiła grupa uczniów z klas 4a i 3b.

Konferansjerkę prowadziły Karolina i Agata, a nad dźwiękiem i obrazem panował Walter

🙂

Kolorowe pisanki ozdabiają szkolną tablicę.

eurowielkanoc hol  eurowielkanoc boss  eurowielkanoc rewers  eurowielkanoc jaja  eurowielkanoc konf

red. Agnieszka Szlachciak