670 lat bydgoszczy

Eurowielkanoc w Elektroniku

Dziś (12.04.) w naszej szkole po raz dziesiąty już odbyła się Eurowielkanoc, czyli spotkanie poświęcone prezentacji zwyczajów świątecznych w krajach europejskich i nie tylko. Program prowadzili dwaj uczniowie klasy 4b- Maciej Bryl i Dawid Marzęta. Panowie debiutowali w roli konferansjerów, lecz przez 3 lata występowali  w „Eurowielkanocy”  jako aktorzy. Nad prezentacją komputerową czuwał tak jak rok temu – Walter J

W tym roku sztukę pt. „Hot Cross Buns” wystawili uczniowie klas 1a, 1b i 1h, w kolejności pojawiania się na scenie: Mikołaj Kosiedowski, Aleksandra Kotolińska, Mikołaj Arbus, Katarzyna Chmurzyńska, Jakub Latos, Mateusz Dziemidzionek, Jakub Grzybowski, Robert Pezacki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z angielskim tekstem przedstawienia i grą aktorską. Wiersze o tematyce wiosennej, również w języku angielskim, deklamowali: Michalina Śledzikowska z 1i, Jan Janke  i Nikodem Wyrzykowski z 1b.

Jak co roku odbył się również konkurs plastyczny polegający na wykonaniu kredkami wzoru pisanki. Wszystkie prace były bardzo staranne, a oprócz typowych świątecznych motywów zawierały także charakterystyczne odwołania do naszej szkoły. Na gazetce na holu I piętra można ich poszukać 😉 Nie zabrakło tradycyjnego quizu o świętach w języku niemieckim i angielskim. Zwycięzcami zostały dwie klasy- 1d i 1b. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodyczami.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy imprezy dobrze się przez godzinę bawili, czy to jako aktywni uczestnicy, czy widzowie.

Szkolną uroczystość przygotowali nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego, czyli Roksana Rajkowska, Tomasz Janka i Agnieszka Szlachciak, jednak bez pomocy wszystkich zaangażowanych pomocników od spraw technicznych pod wodzą pana Krzysztofa Rydzewskiego na pewno nie udałoby się to tak dobrze! Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy, także tym nie wymienionym z nazwiska!

red. Agnieszka Szlachciak

DSC_0013 DSC_0017 DSC_0025 DSC_0028 DSC_0036 DSC_0038 DSC_0039