670 lat bydgoszczy

Nasi uczniowie medalistami zawodów lekkoatletycznych !!!!

W poprzednim tygodniu, 5 i 8 czerwca nasi uczniowie brali udział w zawodach lekkoatletycznych na Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży. Niewątpliwie możemy mówić o sukcesach. Zdobyliśmy tam 3 medale – dwa srebrne i jeden brązowy; srebrny otrzymał Maksymilian Glazik za skok wzwyż – 185 cm, taki sam zdobył Rafał Sergot w pchnięciu kulą, a brązowy medal za skok w dal z wynikiem 5,67 przypadł w udziale Maksymilianowi Glazikowi.

Świetnie spisali się także uczniowie, którym naprawdę niewiele brakowało, by stanąć na podium. W konkurencji skok w dal  Maksymilian Glazik zajął 3 miejsce, ale na 5 pozycji uplasował się Maciej Krause.  W pchnięciu  kulą świetnie spisał się Rafał Sergot uzyskując  2 lokatę, ale naprawdę dzielnie walczył  Bartosz Rydzkowski – uzyskał 4 wynik.

W rzucie oszczepem Rafał Sergot zajął 4 miejsce i do 3 miejsca zabrakło mu tylko 25 cm, bardzo dobrze rzucał tez Karol Truś zdobywając 5 miejsce. W sztafecie szwedzkiej chłopcy zdobyli 4 miejsce, biegnąc w następującym składzie: